GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-12-2019 14:24

Samsun'da kırsalda ev yapmak isteyene proje bedava!

Samsun İlkadım Belediyesi, köy statüsünden mahalleye dönüştürülen bölgelerde ev yapmak isteyenler için yöre mimarisine uygun 'Köy evi tip projesi' hazırladı. Proje bu bölgelerde ev yapmak isteyenlere ücretsiz verilecek.

Samsun'da kırsalda ev yapmak isteyene proje bedava!

Samsun İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Plan Proje Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Köy evi tip projesi' kırsal kesimde yeni yapı yaptıracak vatandaşlara ücretsiz verilecek. Projeyi uygulayacak olanlara ise yapı ruhsatı alma imkanı da getirilecek.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hayata geçirilen proje ile kırsal bölgelerde ev yaptırmak isteyenlerin hem ücretsiz bir şekilde proje sahibi olacağını hem de yapı ruhsatı işlemlerinde büyük kolaylıklar sağlayacağını söyledi. Yeni uygulamaya geçirilen proje ile kırsal bölgelerde yeni ev yaptırmak isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarınıdile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Plan Proje Müdürlüğümüzce yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından ortaya çıkan köy evi projemizi halkımızla buluşturuyoruz. Projemiz belediyemiz tarafından uzman ekiplerce hazırlandığından yapı ruhsatı aşamasında da büyük kolaylıklar sağlamakta. Hem görsel olarak şık ve modern hem de teknik olarak kullanışlı olan projemizle vatandaşlarımız konforlu bir yaşama kavuşabilecekler. Teknik teferruatlarla uğraşma zahmetinden kurtularak yeni bir ev yaptırabilme imkanına kavuşacakları projemizin detaylarını öğrenebilmek için tüm halkımızı belediyemize bekliyoruz" dedi.

SAMSUN HABER HATTI