GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-11-2020 12:21   Güncelleme : 24-11-2020 12:25

Samsun'da köpek vahşetinde gözaltına alınan 3 kişi serbest

Samsun'da 'tavuklara zarar veriyor' denilerek önce tüfekle vurulan, ardından ön patileri kırıldıktan sonra kesilen 'Pamuk' adlı köpek ile ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 3 kişi serbest bırakıldı.

Samsun'da köpek vahşetinde gözaltına alınan 3 kişi serbest

Samsun'un Havza İlçesi Memduhiye Mahallesi'nde 5 gün önce meydana gelen ve hayvanseverlerin büyük tepkisine neden olan vahşet olayında, H.S.'ye ait ‘Pamuk’ ismi verilen Golden Retriever cinsi köpek iddialara göre 'tavuklara zarar veriyor' denilerek önce tüfekle ateş edilerek vuruldu, ardından da  ön iki patisi kırıldıktan sonra kesildi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından sahip çıkılan köpek Samsun Atakum'da özel bir hayvan kliniğinde tedavi altına alındı. Konunun HAYTAP'ın sosyal medya hesabından kamuoyuna duyurulması üzerine  köpeğe yapılan vahşet hayvanseverlerden büyük tepki aldı. Havza Cumhuriyet Savcılığı'na yapılan suç duyurusu üzerine harekete geçen Havza Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı, Çevre, Doğa ve Hayvan Haklarını Koruma Bürosu ekipleri, olay bölgesindeki tüm kamera kayıtlarını inceleme aldı.

3 KİŞİ SERBEST
Yapılan soruşturma sonunda 3 kişi gözaltına alındı. İsmi açıklanmayan bir kişi polis ifadesinin, adliyeye sevkedilen 2 kişiden birinin savcılık ifadesinin ardından bir kişi de  adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu arada köpeğin sahibi ile komşusuna idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

Samsun Atakum'daki hayvan kliniğinde gördüğü tedaviyle hayati tehlikeyi atlatan köpeğin ise ön iki patisine tekerlekli yürüteç takılacağı açıklandı.

SAMSUN HABER HATTI