ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 28-01-2021 06:10   Güncelleme : 28-01-2021 15:47

Samsun'da korkunç cinayet: 42 gündür kayıp kadının cesedi ormanda bulundu

Samsun'da 42 gün önce kaybolan 35 yaşındaki Arzu Aygün'ün cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınan kadının erkek arkadaşı Muharrem C., cinayeti itiraf etti. Katil zanlısının ifadesi doğrultusunda kadının cesedi Terme İlçesi'nde ormanlık alanda bulundu.

Samsun'da korkunç cinayet: 42 gündür kayıp kadının cesedi ormanda bulundu

Avusturya'nın Viyana Kenti'nde eşinden boşandıktan sonra 5 yıl önce Samsun'a gelen 2 çocuk annesi Arzu Aygün, 42 gün önce Atakum İlçesi'nde kayboldu. Yakınlarının kayıp başvurusu yaptığı genç kadının bugüne kadar bir izine rastlanmadı.

Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün cinayet ve kayıp büro amirliğ  ekipleri tarafından yapılan detaylı araştırmalar sonunda kadının son görüldüğü bölgedeki tüm mobese kamera kayıtları incelemeye alındı. Kadının son olarak aracına bindiği belirlenen arkadaşı ve akrabası 38 yaşındaki Muharrem C.'yi gözaltına alan ekipler, yapılan sorgulamada olayı aydınlattı ve kadının cnayete kurban gittiğini ortaya çıkardı.

Sorgulamada, suçunu itiraf eden Muharrem C. polise verdiği ilk ifadesinde, Arzu Aygün ile gezmek için Terme'ye gittiklerini, bu sırada otomobilde tartıştıklarını ve kendisine tabancayla ateş ettiğini söyledi. Kadını çuvala koyup Kozluk Mahallesi kırsalındaki ormanlık alana bıraktığını da belirten cinayet zanlısı, "Çok pişmanım" dedi. Bunun üzerine olay yerine götürülen Muharrem C.'nin gösterdiği alanda ise kadının cesedi bulundu ve otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Cinayet zanlısı ise polisteki işlemlerin ardından çıkarıldığı adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı.

SAMSUN HABER HATTI