GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-03-2020 02:58

Samsun'da koronavirüs kararı! Borçtan dolayı mühürlenen su sayaçları açılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ülkede görülen koronavirüs ile mücadelede hijyen tedbirleri kapsamında borcundan dolayı suyu kesik olan abonelerin mühürlü sayaçlarının açılmasına karar verdi. Ayrıca abonelerin günü gelen su faturalarını ödemeleri de Ramazan Bayramı sonuna kadar ertelendi.

Samsun'da koronavirüs kararı! Borçtan dolayı mühürlenen su sayaçları açılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), koronavirüs ile mücadelede hijyen tedbirleri kapsamında önemli bir karara imza attı. SASKİ'den yapılan duyuruda su abonelerin günü gelen borç faturalarını ödemeleri 2 ay boyunca ertelendi. Ayrıca borcundan dolayı suları kesilen abonelerin mühürlü sayaçları da açılmaya başlandı.

İşte o açıklama:

"Tek yürek olarak devletimizin koronavirüs ile mücadele kapsamında almış olduğu tedbirleri sekteye uğratmamak ve destek olmak amacıyla SASKİ olarak şehrimizde su borcundan dolayı suyu kesilecek olan konut abonelerimizin su kesintilerinin ve borçlarının Ramazan Bayramı sonuna kadar ertelenmesi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Mustafa Demir beyin talimatıyla gerçekleştirilmiş olup, borcundan dolayı suyu kesik olan konut abonelerimizin de dün itibariyle mühürlü olan sayaçları açılmış ve su akışları sağlanmaya başlanmıştır. Necip Milletimize Aşkla Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz" denildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA