GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-03-2020 14:36

Samsun'da 'Koronavirüs' önlemi! Her yer dezenfekte ediliyor

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi, merkez binasındaki hizmet birimlerinin yanısıra kamu hizmeti veren diğer binalarıa, ayrıca raylı sistemden otobüslere tüm ulaşım araçlarında dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışması yürütüyor. 'Salgın Hastalıklarla Mücadele' konusunda önlemleri artırdıklarını belirten Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Küresel salgın haline gelen koronavirüsü paniğe kapılmadan elbirliğiyle atlatacağız" açıklamasında bulundu.

Samsun'da 'Koronavirüs' önlemi! Her yer dezenfekte ediliyor

Çin’de ortaya çıkarak hızla dünyaya yayılan koronavirüsünün ülkemizde de görülmesinin ardından Samsun  Büyükşehir Belediyesi rutin dezenfektasyon işlemlerini sıklaştırdı.

Raylı sistemlerden otobüslere, hizmet birimlerinden ortak kullanım alanlarına ve aralarında huzurevinin de olduğu sosyal tesislere kadar birçok noktada dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışması yürütülüyor. Büyükşehir Belediyesi hizmet binası giriş ve katları ile tüm belediye tesislerinin yanısıra raylı sistem duraklarına da dezenfektan cihazları yerleştirildi.

ÜLKE GENELİNDE  MÜCADELE
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'küresel salgın' haline gelen koronavirüse karşı ülke olarak bugüne kadar etkin ve başarılı bir mücadele verildiğine dikkati çekti. "Bu süreci, el birliğiyle, rehavete ve paniğe kapılmadan, elbirliğiyle atlatacağız" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN DEMİR'DEN 'RESMİ MAKAM' UYARISI
Başkan Mustafa Demir, vatandaşların resmi makamlar tarafından yapılanların haricinde hiçbir söylemi dikkate almamasını da isteyerek, "Biz Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Bundan sonra vatandaşlarımıza düşen gerekli hijyen kurallarına dikkat etmek, bu kurallara uymak olacaktır" dedi.