ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-07-2020 07:48   Güncelleme : 13-07-2020 07:48

Samsun'da kovalamacada yakalanan telefon dolandırıcısı tutuklandı

Amasya'da kendisini polis-savcı gibi tanıttığı kişiden aldığı yaklaşık 40 bin TL değerindeki altınları Samsun'da bir kuyumcuda bozdurduğu tespit edilen Ahmet Ç. polis ile yatığı kovalamaca sonunda yakalandı ve tutuklandı.

Samsun'da kovalamacada yakalanan telefon dolandırıcısı tutuklandı

Edinilen bilgilere göre, önce Eskişehir'de telefonla aradığı kişiye kendisini polis-savcı olarak tanıtıp "Adınız veya banka hesabınız FETÖ/PDY terör örgütüne karıştı" diyerek operasyon yapılacağını belirtip  altınlarını almak isteyen  Ahmet Ç. bunda başarılı olamadı. Durumun polise bildirilmesi üzerine dolandırıcının Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı Ahmet Ç. olduğu tespit edildi.

Bu kişinin Amasya'nın Merzifon ilçesinde aynı yöntemle aldığı 40 bin TL değerindeki altınları Samsun'da bir kuyumcuda bozdurduğunun tespit edilmesi üzerine ise harekete geçen polis, Ahmet Ç.'nin Atakum İlçesi'nde olduğunu  belirledi. Yapılan araştırma sırasında polisi görünce aracıyla kaçmaya başlayan zanlı, kovalamaca sonunda İlkadım İlçesi'nde ele geçirildi.  Ahmet Ç., emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Samsun'da 3 gün önce yine telefon dolandırıcılığı yapmaktan yakalanan 3 kişiden  A.A. tutuklanmıştı. 

SAMSUN HABER HATTI