GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-05-2021 07:23   Güncelleme : 28-05-2021 07:23

Samsun'da kullanılmayan demir yolu hattı 'bisiklet yolu' oldu

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde kullanılmayan 7,5 kilometrelik demir yolu hattı bisiklet ve yürüyüş yolu olarak düzenlendi ve vatandaşların hizmetine açıldı

Samsun'da kullanılmayan demir yolu hattı 'bisiklet yolu' oldu

Samsun'un Tekkeköy İlçesi merkezinden  başlayarak Petrol Ofisi Dolum Tesisleri'ne kadar uzanan 7,5 kilometrelik TCDD'ye  ait kullanılmayan demir yolu hattı bisiklet ve yürüyüş yolu olarak düzenlendi. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Şehrimiz ve ilçemiz için çok büyük önem arz eden ve bölgede örneği görülmeyen ilk ve tek olan büyük bir projemizin daha startını vermiş bulunmaktayız” dedi. 

Proje hakkında konuşan Başkan Togar, “İlçe merkezimizden başlayıp Kurtuluş, Cumhuriyet ve Kerimbey Mahallelerimiz ortasından geçerek sanayi içinden devam eden petrol ofisi dolum tesislerine kadar ulaşan atıl durumdaki TCDD’ye ait 7,5 kilometrelik demir yolu hattı üzerine yapacağımız bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile yeni modern bir yaşam alanının temellerini de atmış bulunuyoruz. Bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile birlikte gizli kalmış bu zamana kadar ortaya çıkmamış yeşillikler içinde muhteşem doğal güzellikler arasında çok farklı bir yaşam alanının temelleri adım adım yükselecek. Kurtuluş, Cumhuriyet ve Kerimbey Mahallelerimizin değerine değer katacak prestijini arttıracak olan bisiklet ve yürüyüş yolu projemiz ile birlikte bu bölgelerde modern yapılar ve yerleşimlerle yeni farklı yaşam alanları ortaya çıkacak. Sanayi sitelerinde çalışanlar Karadeniz’in en uzun bisiklet yolunu kullanarak, bisikletleriyle işlerine de gidebilecek" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI