GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-08-2020 11:45   Güncelleme : 17-08-2020 11:45

Samsun'da kullanma tarihleri geçen ürünlere el konuldu

Samsun İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, halk sağlığını ön planda tutan gıda denetimleri kapsamında marketlerdeki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu.

Samsun'da kullanma tarihleri geçen ürünlere el konuldu

Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Alo 153 hattına gelen şikayet doğrultusunda Kazımkarabekir Mahallesi’ndeki bir markette yaptıkları denetimde son kullanma tarihi geçmiş yüzlerce ürüne imha edilmek üzere el koydu. Bu ürünlerin tezgah altında halka sunulduğu ve satışının yapıldığı tespit edildi. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Vekili Şerif Bahar, ”Ne şekilde olursa olsun İlkadım halkının sağlığı ile oynamak isteyenlere müsamaha göstermeyeceklerini söyledi. İlçemizde bazı satıcıların daha çok kazanmak için son kullanma tarihi geçmiş ya da taklit ürün satışına yöneldiğine dikkat çeken Bahar, “Bizler ilçe halkımızın sağlıklı ve temiz gıdalarla beslenmeleri için gece-gündüz demeden denetimlerimizi sürdürüyoruz. Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz"dedi.

SAMSUN HABER HATTI