21 EYLÜL 2018

Samsun´da lise öğrencisini tokatlayan öğretmen görevinden uzaklaştırıldı

Samsun´un Tekkeköy ilçesinde diz çöktürdüğü lise öğrencisini tokatlarken görüntülenen biyoloji öğretmeni S.K görevinden uzaklaştırılarak hakkında soruşturma başlatıldı.

Samsun´da lise öğrencisini tokatlayan öğretmen görevinden uzaklaştırıldı

Samsun'un Tekkeköy ilçesi Ali-Emine Kahvecioğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi 9/B sınıfında meydana gelen olayda iddiaya göre, sınıf öğretmeni olan ve biyoloji öğretmeni S.K., dersini dinlemeyen öğrencisi M.Ö.'yü tahtaya çıkarıp diğer öğrencilerinin gözü önünde dövdü. Öğrencisini diz üstü yere çöktürerek saçından tutup peşpeşe tokatlayan öğretmen, diğer öğrenciler tarafından da cep telefonu ile görüntülendi. Aile, öğretmenden şikayetçi oldu.

Öğretmenle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, olayın 2 hafta önce meydana geldiğini söyleyerek, "Öğretmenle ilgili soruşturma başlatıldı. Öğretmenimizin ifadesine göre öğrenci kendisine küfür edip hakarette bulunmuş. Şiddetin hiçbir türlüsünü kabul etmemiz mümkün değil. Olay tüm detaylarıyla soruşturuluyor" dedi.

SAMSUN VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI:
Bu arada Samsun Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Tekkeköy ilçesinde bulunan Ali Emine Kahvecioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde meydana gelen öğretmenin öğrencisine şiddet uygulaması ile ilgili yapılan araştırma neticesinde; öğrencisinin küfürlü davranışına ve bazı öğrencilerin de küfreden öğrenciye destek vermesi uygulamasına maruz kalan söz konusu öğretmen, görev yaptığı okuldan uzaklaştırılarak inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Şiddetle ilgili uygulamaları tasvip etmediğimizi vurgulayarak, gerekli inceleme ve soruşturmanın hassasiyetle yürütüleceği konusunu kamuoyunun takdirlerine sunarız" denildi.

UZAKLAŞTIRILDI:
Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açııklamada ise, "İlimiz Tekkekoy ilcesinde bir okulda gerçeklesen öğrenci darp olayı ile ilgili öğretmen hakkında soruşturma başlatılmıştır. Soruşturmanın selameti açısından öğretmen okulundan uzaklaştırılmıştır" ifadelerine yer verildi. (DHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet taş     2017-12-28 Sayın vali öğrencileri hafifce okşayabilirsiniz arkanızdayım dayak serbest diyerek şiddeti desteklerse olacağı bu. Yarın bir gün veliler karşı atağa geçin nasıl kurtaracaksın o psikopat öğretmenliri.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
e-posta ile gelen büyük tuzak
e-posta ile gelen büyük tuzak
Feci kaza, öğretmen çifti ayırdı
Feci kaza, öğretmen çifti ayırdı