Samsun´da mahkumların yaptığı ürünler mağazada satılacak

Samsun´da Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kurumu Dire Başkanlığı Sataşı Mağazası düzenlenen törenle açıldı. Mağada ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin ürettikleri ürünlerin satışı yapılacak.

Samsun´da mahkumların yaptığı ürünler mağazada satılacak
Samsun´da mahkumların yaptığı ürünler mağazada satılacak cihan

Samsun Adalet Sarayı Şehit Murat Uzun Yerleşkesi'nde kurulan Adalet Bakanlığı İş Yurtları Kurumu Dire Başkanlığı Sataşı Mağazası düzenlenen törenle açıldı.Törene Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, mağazada mahkumların ürettiği 181 çeşit ürünün satışının yapılacağını belirterek, "Ceza infaz kurumlarında barındırılan tutuklu ve hükümlerinin meslek sahibi olmayanların yeni sanat ve meslek sahibi olmalarının temin edilmesi ve bu eşlerin organize edilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca mahkumlar tahliye olduktan sonra da ceza infaz kurumlarında edindikleri meslekleri devam ettirebilmekteler. Türkiye'nin çeşitli illerinde üretilen ürünler Samsun'daki bu mağazada da satışa sunulacaktır" dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise konuşmasında, “Bize Hukuk Fakültesi’nde şunu öğretirlerdi; ’Cezaevlerinde asıl olan kişinin cezalandırılması değil, topluma kazandırılmasıdır, eğitilmesidir, terbiye edilmesidir’. Açık cezaevleri iş yurtlarımız bu çerçevede hizmet veriyor. İnsanlarımız bu süreçte kendilerini muhakeme etme ve topluma faydalı olma fırsatı buluyor. Türkiye’nin değişik illerinden mahkûm kardeşlerimizin ürettikleri ürünlerin satışının yapılacağı mağazanın ilimizde açılması çok güzel. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından açılış kurdelasını beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte kesen Vali Osman Kaymak, daha sonra mağazayı gezerek, alışveriş yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı