GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-03-2020 00:49

Samsun'da maske, dezenfektan ve kolonya fırsatçılarına baskın

Samsun'da koronavirüs salgınına yakalanmak istemeyenlerin rağbet ettiği ürünlerin fahiş fiyatlarla satılmasını önlemek amacıyla eczanelere ve medikal ürün satıcılarına denetim yapıldı. Samsun Valiliği, denetimlerde 80 eczane ve 11 medikal ürün firmasına işlem yapıldığını açıkladı.

Samsun'da maske, dezenfektan ve kolonya fırsatçılarına baskın

Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Ticaret İl Müdürlüğü  koordinasyonunda, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve kolluk kuvvetleri  ile birlikte kentteki 201 işyerinde cerrahi maske, 3M maske, dezenfektan ve kolonya denetimi yapıldı. Denetimlerde 80 eczane ile 11 medikal firmasına, sözkonusu ürünlerin fiyatlarına yüksek artış yaptıkları tespit edilerek işlem yapıldı.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 77’nci maddesinin 13 üncü fıkrası ve 78’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca düzenlenen belgeler ise idari  yaptırımlar uygulanması için Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

Açıklamada, haksız fiyat artışı ile ilgili denetimlerin devam ettiği vurgulanırken, haksız fiyat artışlarıyla karşılaşan vatandaşların Ticaret Bakanlığı'nın HFA-bildirim uygulamasından, ALO 175  Tüketici Danışma Hattından veya Ticaret İl Müdürlüğü'nün 0 362 420 0670 numaralı telefonundan şikâyetlerini bildirmeleri istendi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA