GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-03-2020 18:31

Samsun'da maskeli, eldivenli nikah!

Samsun'da koronavirüs salgını öncesinde İlkadım Belediyesi Nikah Müdürlüğü’ne başvurarak tarih alanların nikahları, maske ve eldiven takılarak kıyıldı.

Samsun'da maskeli, eldivenli nikah!

Samsun'un İlkadım ilçesindekiDerebahçe Sosyal Tesisi'nde nikahlar, dezenfekte edilen salonlarda gelin, damat, iki şahit ve nikah memuru ile birlikte kıyılıyor. Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında çiftler maske ve eldiven ile törene katılırken, yakınları ise salon dışında bekletiliyor.

Nikah Memuru Ahmet Salih Atar, nikah sırasında hijyen konusuna dikkat çekerek, "Daha önceki zamanlardan nikah tarihlerini almış çiftlerimizin nikahlarını kıyıyoruz. Dünya ve ülkemiz çok sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Özellikle hijyene dikkat etmemiz gerekiyor. Bu anlamda belediyemizin almış olduğu tedbirler var. Sadece salona çiftleri ve şahitleri alıyoruz. Eldiven ve maske kullandırıyoruz. Ayrıca verdiğimiz maskeleri de belediyemizin kendi personelleri gönüllü olarak üretiyor. Bu anlamda da güzel bir katkı olmuş oluyor" dedi.

Çiftler, kendi tedbirleri ve İlkadım Belediyesi'nin önlemleri doğrultusunda maske,  eldiven takarak nikahlarını gerçekleştirdiklerini ifade etti.

SAMSUN HABER HATTI