ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 22-09-2020 11:04   Güncelleme : 22-09-2020 11:04

Samsun'da narkotik operasyonu! Her yer didik didik arandı

Samsun'da narkotik ile asayiş ekipleri, park bahçeler, umuma açık yerler, metruk binalar ve şüpheli araçlar üzerinde uygulama yaptı. İl merkezinde eş zamanlı yapılan ve her yerin adeta didik didik edildiği uygulamada 9 kişi hakkında uyuşturucudan işlem yapıldı.

Samsun'da narkotik operasyonu! Her yer didik didik arandı

Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, il merkezinde uyuşturucu kullanımının önlenmesi, narkotik suçlardan arananların yakalanmasının yanı sıra şüpheli araçlar ile kişiler üzerinde uygulama gerçekleştirdi.

Narkotik dedektör köpekler eşliğinde gerçekleştirilen operasyonda şüpheli araçlar, metruk binalar, park ve bahçeler didik didik arandı. Asayiş ekiplerin de katıldığı uygulamada 152 kişinin GBT'leri sorgulandı.  Uygulamada, 5 kişi hakkında koronavirüs tedbirlerini ihlal etmekten, 9 kişi hakkında da da uyuşturucudan işlem yapıldı. Operasyonda bir  ruhsatsız tabanca, 6 adet 7,65 mm çapında mermi, 471 kapsül sentetik ecza, 1,19 gram esrar maddesi, 9,50 gram metamfetamin maddesi, 4 adet ekstasy hap, 1 adet esrarlı sigara da ele geçirildi. 

SAMSUN HABER HATTI