GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-05-2020 14:54   Güncelleme : 05-05-2020 14:59

Samsun'da öğrenciler ünlü ressamların tablolarını canlandırdı

Koronavirüs önlemleri kapsamında eğitime verilen arada öğrenciler uzaktan öğretim programıyla okurken, kültüren etkinliklede de bulunuyor. Bu amaçla Samsun'daki Baruthane Ortaokulu öğrencileride dünyaca ünlü ressamların tablolarını canlandırıp fotoğrafladı. Görsel Sanatlar öğretmeni Yasemin Şahin, "Bunu yaparken çokça eğlenip, geçmiş yüzyıllara yolculuk yapmaktı" dedi.

Samsun'da öğrenciler ünlü ressamların tablolarını canlandırdı

Samsun'un İlkadım İlçesindeki Baruthane Ortaokulu öğrencileri, koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen arada uzaktan  öğretim programıyla okurken, vakitlerini hem öğrenerek hem de eğlenerek geçiriyor. Bu amaçla okulun Görsel Sanatlar öğretmeni Yasemin Şahin öncülüğünde sanat tarihine damga vuran ve milyonlarca kişi tarafından bilinen ünlü ressamların yaptığı klasik tabloları bire bir canlandırdı.

Pablo Picasso, Salvador Dal, Frida Kahlo, Leonardo Da Vinci, Vincent Van Gogh, Raffaello Sanzio, Rembrandt Harmenszoon Van Rijn, Pierre Auguste Renoir, Jan Van Eyck, Francisco Goya ve Johannes Vermeer gibi ünlü ressamların tablolarından bazılarını seçen öğrenciler, ev ortamında aksesuarlar kullanarak canlandırıp fotoğrafladı.  Öğrenciler, tablonun orijinali ile yan yana getirdikleri fotoğraflar öğretmenleri tarafından sosyal medyada paylaşılarak büyük beğeni toplandı.

Baruthane Ortaokulu Görsel Sanatlar öğretmeni Yasemin Şahin, "Hayatımızı tamamen eve hapseden bir virüs var.  Ama bu virüs bizim eğlenmemize, ailemizle geçireceğimiz güzel anlara dokunamaz. Bu fikirle yola çıkarak Baruthane Ortaokulu öğretmen, öğrenci ve velileriyle ünlü eserleri evdeki imkanlarımızla canlandırdık. Amacımız Ünlü kişileri uyarlayıp canlandırarak fotoğraflayıp ve bunu yaparken çokça eğlenip, geçmiş yüzyıllara yolculuk yapmaktı" dedi.

RESİMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SAMSUN HABER HATTI