GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-12-2019 17:02

Samsun'da öğretmen adayları okul boyadı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi'nde öğrenim gören öğretmen adayı gençler, Atakum ilçesi Meyvalı Mahallesi'ndeki Meyveli İlkokulu boyadı, sıraları onardı, okulun çevre düzenlemesini yaptı.

Samsun'da öğretmen adayları okul boyadı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında anlamlı bir projeye imza attı. Türkçe öğretmeni adayları, topladıkları bağışlarla Samsun’un Atakum İlçesi Meyvalı Mahallesi'ndeki  birleştirilmiş sınıflı ve tek öğretmenli Meyveli İlkokulu’nda fiziksel olarak iyileştirme çalışması yaptı. 

3 gün süren çalışmada öğrenciler,  sınıfının koyu renkli duvarlarını beyaza boyayarak daha ferah bir öğrenme ortamı oluşturdu. Eski ve yıpranmış olan kara tahta, beyaz tahta ile değiştirilirken, sınıfın taş olan zeminine laminant parke döşendi. Sıralar, temizlenmesi kolay ve çiçekli bir kaplama malzemesi ile kaplandı. Sınıfın bir köşesine öğrencilere okumayı sevdirmek ve okuma kültürü aşılamak amacıyla zemini halı ile kaplanan eğitim-öğretim görsellerinin çizildiği 'okuma köşesi' yapıldı.  . Sınıfa, zekâ ve beceri geliştirici oyunlar ve materyaller de hediye edildi. 

Okulun dışında bulunan Atatürk büstünün yazısını da yenileyen öğfetmen adayları, eskiyen Türk bayrağını yenisisiyle değiştirdi.  Bahçede bulunan çeşmeye öğrencilerin ilgisini çekecek eğlenceli görseller de  çizildi. Büyük bir heyecanla öğrencilere sürpriz bir etkinlikle açılan okul, hem sınıf öğretmenleri hem de Meyveli İlkokulu öğrencileri tarafından büyük bir sevinç ve mutluluk ile karşılandı. 

Sınıf öğretmeni Ayşe Solak, bu çalışmayı gerçekleştiren öğretmen adaylarına teşekkür ederken, yapılan bu çalışmayı kendisinin ve öğrencilerinin unutmayacağını söyledi.

Proje danışmanı Dr. Öğr. Üyesi İrem Bayraktar, “Meyveli İlkokulu’nda yapılan bu etkinliğin millî eğitimimizde birlik ve beraberlik duygularımızın güçlenmesinde ve Topluma Hizmet Uygulamaları dersinin amaçlarının gerçekleşmesinde büyük bir katkısının olacağından hareketle, bu projeyi büyük bir özveriyle gerçekleştiren Türkçe öğretmeni adaylarına, danışmanlarına ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. 

SAMSUN HABER HATTI