ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 21-12-2019 18:02

Samsun'da okul müdürüne eşinin yanında silahlı saldırı!

Samsun'da okul müdürü 37 yaşındaki Ümmet Ö, öğretmen eşi ile birlikte yürürken silahlı saldırıya uğradı. Karnından vurulan öğretmen yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Eşinin yara almadan kurtulduğu saldırıda yoldan geçen bir kişinin bacağını seken kurşun sıyırdı.

Samsun'da okul müdürüne eşinin yanında silahlı saldırı!

Samsun'un İlkadım İlçesi İnce Sokak üzerinde meydana gelen olayda, Canik Hasköy Cumhuriyet İlköğretim Müdürü 37 yaşındaki Ümmet Ö, öğretmen eşi Emine Ö. ile birlikte yürürken, henüz bilinmeyen bir nedenle 40 yaşındaki A.D.'nin silahlı saldırısına uğradı.

Öğretmen Ümmet Ö. saldırıda karnına isabet eden mermi ile karnından yaralandı. Eşi ise olaydan yara almadan kurtuldu. Seken kurşunlardan biri yolda geçen  51 yaşındaki H.Ş.'nin bacağını sıyırdı. 

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan okul müdürü  Ümmet Ö. hemen Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Ümmet Ö.'nün hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Bu arada saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen A.D. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği açıklandı.

SAMSUN HABER HATTI