GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-11-2019 13:18

Samsun'da ölen kimya profesörüne OMÜ'de hazin tören!

Samsun'da evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden Prof. Dr. Emine Coşkun için görev yaptığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi önünde tören düzenlendi.

Samsun'da ölen kimya profesörüne OMÜ'de hazin tören!

Samsun'un Atakum İlçesi'nde oturduğu binanın 4.katından atlayarak yaşamına son veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Coşkun için görev yaptıı fakülte önünde uğurlama töreni düzenlendi. Törene; merhume Prof. Dr. Emine Coşkun’un ailesi ve yakınları başta olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap, öğretim üyeleri, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Törende Prof. Dr. Emine Coşkun’un ailesi, mesai arkadaşları ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu. Tören alanına babaları Mustafa Coşkun'un koluna girerek gelen Ali Tolkun ve Orkun kardeşler ise annelerinin tabutunun başında zor anlar yaşadı. 

Buradaki törende konuşan ve oldukça üzgün olduğu görülen Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Kasap, duygularını, "Emine bizim için bir mesai arkadaşının ötesinde, güler yüzlü bir dost olarak kalacak. Biz onu hep öyle hatırlayacağız. Allah mekânını cennet eylesin, çok ama çok üzgünüz” sözleriyle dile getirdi.

Törenin ardından Prof. Dr. Emine Coşkun, son yolculuğuna uğurlandı. Merhume Coşkun'un cenazesi, Giresun'un merkeze bağlı Akçalı köyünde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

SAMSUN HABER HATTI