ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 26-06-2020 09:04   Güncelleme : 26-06-2020 09:04

Samsun'da ölü bulunan minik Ecrin davasında 4 tutuklama

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde evinin önünden kaybolduktan 21 gün sonra parçanlanmış halde bulunan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz davasında gözaltına alınan Üvey babaanne Hacer K. 'ihmali davranışla kasten adam öldürme', üvey baba Deniz K.'nın da aralarında olduğu 3 şüpheli de 'fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek veya yer temin etmek' suçundan tutuklandı. 2 kişi ise serbest bırakıldı.

Samsun'da ölü bulunan minik Ecrin davasında 4 tutuklama

Samsun'un Vezirköprü ilçe merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıktaki Alancık Mahallesi'nde oturan Kurnaz ailesinin kızları Ecrin, 7 Mayıs'ta evlerinin önünde oynarken kayboldu. Aile kendi imkânlarıyla aradığı Ecrin'e ulaşamayınca, jandarmaya haber verdi. Bunun üzerine bölgeye jandarma timleri ile AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi. Ekipler, bölgede arama çalışması başlattı. Bölge, helikopter ve drone ile havadan taranırken, güvenlik güçleri tarafından da karadan karış karış arandı, mahalledeki evler kontrol edildi. Arama çalışmalarında canlı arama, iz takip ve kadavra köpekleri de kullanıldı. Jandarma komando ekipleri Altınkaya Baraj Gölü kıyısında da arama çalışması yürüttü.

Minik Ecrin'in Altınkaya Baraj Gölü'ne düşmüş olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurularak su yüzeyi tarandı. İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli dalgıç polisler de baraj gölüne dalarak, dipte Ecrin'i aradı. Ancak bir sonuç alınamadı. 16 kilometrekarelik alanı tarayan ekipler, küçük kıza ulaşamayınca arama çalışmaları durduruldu.

ORMAN MUHAFAZA MEMURLARI BULDU

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri 27 Mayıs tarihinde Alancık Mahallesi'nde denetim yaptıkları ormanlık arazideki dere yatağında küçük çocuğa ait olduğu düşünülen ayakkabı ile ceset parçaları buldu. Ceset parçaları yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Ceset parçalarının bulunduğu dere yatağı ile Ecrin'in kaybolduğu evin arasında 6 kilometre mesafe olduğu belirlendi.

KEMİKLERİN SONRADAN BIRAKILDIĞI İHTİMALİ 

Kemikler ile minik Ecrin'e ait ayakkabı ve kıyafetlerin bulduğu bölgede, daha önce ekiplerce tarandığı ortaya çıktı. Ecrin'e ait olduğu değerlendirilen kemiklerin sonradan o bölgeye bırakıldığının tahmin edildiği bildirildi.

KRİMİNAL İNCELEME YAPILDI

Bu arada Adli Tıp Kurumu'na gönderilen ceset parçalarının kriminal incelemesi yapıldı. Ceset parçalarının Ecrin Yılmaz'a ait olduğu tespit edildi. 

28 BİN 118 HTS KAYDI İNCELENDİ

Vezirköprü Cumhurıyet Savcılığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, ormanlık arazide bulunan ceset parçaların Ecrin'e ait olduğunun belirlendiği, 28 şüpheliye ait toplam 20 bin 118 satırdan oluşan cep telefonlarının HTS kayıtlarının incelendiği,  2 şüpheli hakkında kasten adam öldürme suçundan, 1 şüpheli kasten öldürme ve fuhuşa teşvik suçundan, 3 şüphelinin de fuhuşa teşvik suçundan gözaltına alındığı belirtildi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI
Gözaltına alınan şüpheliler sorgulamaların ardından dün Vezirköprü adliyesine çıkarıldı. 8 saat süren ifade verme işlemlerin ardından üvey babaanne Hacer K. 'ihmali davranışla kasten adam öldürme', üvey baba Deniz K.'nın da aralarında olduğu Hasan S. ve Mesut Y.  'fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek veya yer temin etmek' suçundan tutuklandı. 2 kişi ise serbest bırakıldı. Minik Ecrin'in üvey amcası Ö.K. ile H.Ö. ise  serbest bırakıldı.

SAMSUN HABER HATTI