ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 24-07-2020 14:02   Güncelleme : 24-07-2020 14:02

Samsun'da ölü bulunan minik Ecrin davasında karar çıktı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde evinin önünden kaybolduktan 21 gün sonra parçanlanmış halde bulunan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz davasında karar çıktı. Tutuklu yargılanan üvey babaanne Hacer Kurnaz, 'Bakmakla yükümlü olduğu çocuğun ihmalle ölümüne sebep olmaktan' 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da ölü bulunan minik Ecrin davasında karar çıktı

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Alancık Mahallesi'nde oturan Kurnaz ailesinin kızları Ecrin, 7 Mayıs'ta evlerinin önünde oynarken kayboldu. Ailenin haber vermesiyle birlikte jandarma timleri, AFAD ve UMKE ekipleri  bölgede arama çalışması başlattı. Ancak bir sonuç alınamadı. 

Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ise 27 Mayıs tarihinde Alancık Mahallesi'nde denetim yaptıkları ormanlık arazideki dere yatağında küçük çocuğa ait ayakkabı ile ceset parçaları buldu. Yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilen ceset parçalarının kriminal incelemesi yapıldı. Ceset parçalarının Ecrin Yılmaz'a ait olduğu tespit edildi. 

Bunun üzerine Vezirköprü Cumhurıyet Savcılığı tarafından soruşturma kasamında gözaltına alınan üvey babaanne Hacer Kurnaz. 'ihmali davranışla kasten adam öldürme', üvey baba Deniz K.'nın da aralarında olduğu Hasan S. ve Mesut Y.  'fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek veya yer temin etmek' suçundan tutuklandı. 

ÜVEY BABAANNEYE CEZA
Vezirkörü  Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan üvey babaanne Hacer Kurnaz'a 'Bakmakla yükümlü olduğu çocuğun ihmalle ölümüne sebep olmaktan' 3 yıl 10 ay hapis cezası verildi ve tutuklu kaldığı üre gözönüne alınarak tahliye edildi. 'Fuhuş yaptırmak, fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek'ten yargılanan üvey baba Deniz Kurnaz ile birlikte Hasan S. ve Mesut Y. hakkındaki dosya ise ayrıldı.

SAMSUN HABER HATTI