GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-09-2019 15:29   Güncelleme : 11-09-2019 16:31

Samsun'da 'Ölüm Kavşağı' can aldı, halk yolu kapattı

Samsun'un Terme ilçesi Ordu karayolu üzerindeki devlet hastanesi kavşağında motosikletin çarptığı 43 yaşındaki Ayten Özer hayatını kaybetti. Bu duruma tepki gösteren bölge halkı, sinyalizasyon sistemi ve üst geçit olmayan kavşakta sık sık kazaların meydana gelmesi nedeniyle Samsun-Ordu karayolunu trafiğe kapattı. Terme Kaymakamı Mehmet Parlak ile Belediye Başkanı Ali Kılıç, grubun konuyu Samsun Valisi Osman Kaymak'a direkt iletmeleri için randevu almasıyla yol tekrar ulaşıma açıldı.

Samsun'da 'Ölüm Kavşağı' can aldı, halk yolu kapattı

Samsun'un Terme İlçesi'nde sık sık kazaların meydana geldiği devlet hastanesi kavşağında U.D'nin kullandığı 55 KT 289 plakalı motosikletin çarptığı 43 yaşındaki Ayten Özer hayatını kaybetti. Hastaneye muayene olmak için giderken canından olan Ayten Özer'in ölümü, yıllardır bu soruna çözüm bulunmaması nedeniyle bölge halkını adeta isyan ettirdi. 

Bu nedenle sinyalizasyon sistemi ve üst geçit bulunmayan, yolun 3 şeritten aniden 2 şerite düşmesiyle sürücüler için de tehlikeli olan hastane kavşağının olduğu Samsun-Ordu karayolunu trafiğe kapatttı. Öfkeli kalabalık, "Yeter artık, bu yola daha kaç can vereceğiz diyerek"  eylemini sürdürürken yolun Ordu istikametine giden bölümünde uzun araç konvoyu oluştu.

Bunun üzerine Terme Kaymakamı Mehmet Parlak ile Belediye Başkanı Ali Kılıç bölgeye gelerek vatandaşları "Demokratik hakkınızı kullandınız, ses verme anlamında amacınıza ulaştınız" diyerek yolun açılmasını istedi. Ancak kalabalık, sorunun çözümlenmesini sağlamak amacıyla konuyu direkt olarak Samsun Valisi Osman Kaymak'a iletmek için randevu alınmasını talep etti. Randevu talebinin kabul edilmesiyle birlikte Samsun-Ordu karayolu tekrar ulaşıma açıldı.

Bu arada kaza sonrası  motosiklet sürücüsü gözaltına alınırken, yaşamını yitiren Ayten Özer'in Perşembe günü Bazlamaç Mahallesi'nde toprağa verileceği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI