GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-05-2024 14:33

Samsun'da önce şimşek çaktı, sonra dolu yağdı

Samsun'da önce gök gürültülü şimşekler çaktı, ardından fındık büyüklüğünde dolu yağdı. Bazı sürücüler, hasar görmemesi için araçların üzerine branda ve karton sererek korumaya çalıştı.

Samsun'da önce şimşek çaktı, sonra dolu yağdı

Nisan ayının genelinde etkili olan bahar havası mayıs ayı ile birlikte yerini soğuk ve yağmurlu havaya bıraktı. Samsun'da da bugün sabah saatlerine soğumaya başlayan hava öğle sonrasında gök gürültülü şimşeklerin peş peşe çakmasıyla ürkütücü boyutlara ulaştı. Ardından da aniden fındık büyüklüğünde dolu yağmaya başladı.

Adeta fırtınaya dönüşen dolu yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücüler, hasar görmemesi için araçlarını, üzerine  branda ve karton sererek  korumaya çalıştı. Yaklaşık 3 dakika boyunca devam eden dolu yağışının ardından da hava normal seyrine geldi. Ancak Samsun Meteoroloji 10.Bölge Müdürlüğü’nden bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların devam edeceği uyarısı geldi. 

Yapılan son değerlendirmelere göre yağışların; bölgenin iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Perşembe gününe kadar devam etmesi  tahmin edilen Yağışlı hava ile birlikte sıcaklıkların 2 ila 4 derece azalacağı  belirtildi.