GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-10-2022 14:21

Samsun'da parke tesisin yüzde 70'i tamamlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekkeköy ilçesinde inşa edilen Kilit Parke Bordur ve Beton Boru Tesisi' nin yüzde 70'i tamamlandı.

Samsun'da parke tesisin yüzde 70'i tamamlandı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yapımı devam eden ve Karadeniz Bölgesi'nde ilk olacağı belirtilen 7 milyon TL sözleşme bedelli Kilit Parke Bordur ve Beton Boru Tesisi'nde sona yaklaşıldı.

Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan ve yüzde 70'i tamamlanan robotik sistemle çalışacak tesis günlük 3 bin metrekare renkli, normal ve dekoratif kilit parke bordur üretimi kapasitesine sahip olacak. Tesiste  SASKİ’nin altyapıda kullandığı beton borular yapılacak. Günlük ortalama 600 boru üretme kapasitesine sahip olacak tesiste, Prefabrik Beton Altyapı elemanların üretimi de yapılarak kar oranı maksima çıkarılacak. 

SAMSUN İÇİN ÜRETİYORUZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun için üreteceğiz sloganıyla yola çıktık. Hemşehrilerimize her alanda hizmet için yola koyulduk. Milletin bir kuruş parasının boşa harcanmasına müsaade etmeyeceğimize söz verdik. O yüzden çalışmalarımızı yaparken en karlı hangisi ise şehrimiz için onu tercih ediyoruz. Her alanda üreten bir belediye olarak yaptığımız işlerde yüksek verimlilik elde ediyoruz. Yapımına başladığımız bu tesiste bize yeni bir ivme katacak" diye konuştu.