17 AĞUSTOS 2018

Samsun´da polis okul çevrelerinde nöbet tutacak!

Samsun´da 2017-2018 yeni öğretim döneminin 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak olması nedeniyle, okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması adına okul çevrelerinde alınacak tedbirler açıklandı.

Samsun´da polis okul çevrelerinde nöbet tutacak!

Samsun'da çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri, her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunmaması amacıyla 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde okul ve çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri açıklandı.

Samsun Valiliği'nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak olan eğitim-öğretim döneminde uygulamaya konulmak üzere, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde okullar ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri hazırlanmıştır. Güvenlik tedbirleri ile çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı yaşam şartları içinde tamamlamaları ve çağın gereklerini uygun ve güvenli eğitim ortamlarında yetiştirmeleri amaçlanmıştır. Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi, öğrencilerin ve okulun güvenliği konusunda okul müdürlükleri ile Emniyet Müdürlüğü arasındaki koordinasyonu sağlamak üzere belirlenmiştir. İl Merkezinde 173 okulda güvenli eğitim koordinasyon görevlisi olarak 173 polis memuru, 10 Emniyet Müdürü ve 11 Emniyet Amiri/Komiser denetim ve koordinasyonunu sağlamak üzere görevlendirilmiştir. Okul çevresinde görevlendirilen 52 ekip, öğrencilerimizin huzur içerisinde okul gidiş ve gelişlerini, eğitim-öğretim esnasında okul çevresinde güvenliği sağlayacak ve okul ile ilgisi olmayan kişilerce rahatsız edilmelerini önlemek için de okul önlerinde ve yakın çevrelerinde önlem alacaktır" denildi.

EĞİTİM-ÖĞRETİME BAŞLAMASI SAATI 07.30
Bu arada Samsun Valiliği tüm okul kurum türlerinde ğitimqöğretime başlama saatini en erken 07.30 olarak belirledi. Konuyla ilgili açıklamada ise, "2017-2018 eğitim-öğretim yılı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2017 tarih ve 10 sayılı Kurul Kararı eki İlköğretim Kurumları (İlkokul Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi gereği 2017-2018 eğitim öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceği hükmü gereğince, Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 5. Maddesi ve MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 08.09.2017 tarih ve 13381884 sayılı yazısının 4. Fıkrasına istinaden, İlimizin coğrafi şartları değerlendirildiğinde, eğitim-öğretime başlama saatinin il genelinde, bütün okul-kurum türlerinde en erken 07.30 olarak uygulanması hususu kararı alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler