GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-08-2020 19:41   Güncelleme : 19-08-2020 19:41

Samsun'da pozitif vakalı bir aile düğünde, bir başkası lokantada bulundu

Ülke genelinde koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken, Samsun'da daha önce sonuçları pozitif çıkan ve evlerinde izolasyona tabi tutulan bir aile yapılan denetimde düğünde, bir başkası ise lokanta da yemek yerken bulundu. Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, buna benzer olaylarla ilgili 43 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını söyledi.

Samsun'da pozitif vakalı bir aile düğünde, bir başkası lokantada bulundu

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülke genelinde sıkı önlemler alınmasına rağmen, bazı kendini bilmez kişiler virüs tanısı konulması ve izolasyona tabi tutulmalarına rağmen diğer insanların sağlığını hiçe saymaktan geri kalmıyor. Bunun son örneği ise Samsun'da yaşandı.

Samsun Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, il genelinde koronavirüsü önleme kapsamında 10 mobil denetim ekibi kurularak bir hafta önce çalışmalara başladığını anlatırken, ilginç ve bir o kadar da hayret uyandıran 2 olaya dikkat çekti. Müdür Oruç, testleri pozitif çıkan bir ailenin evde izolasyona tabii tutulmalarına rağmen, bir yakınlarının düğününe katıldığının tespit edildiğini, yine bir kişinin de virüs taşımasını umursamayarak yemek yemek için lokantaya gittiğinin belirlendiğini açıkladı.

Bu iki örnek ile birlikte Samsun'da izolasyon kurallarına uymayan toplam 43 pozitif vakalı kişiler hakkında tutanak tutulup yasal işlem başlatıldığını dile getiren Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, herkesin alınan tedbirlere uymalarını istedi.

SAMSUN HABER HATTI