GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-06-2019 16:15   Güncelleme : 20-06-2019 16:43

Samsun'da sağanak sel ve heyelana yol açtı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde bu sabah saatlerinde başlayan sağanak yağışın etkisiyle sel ve heyelanlar meydana geldi, yollar ulaşıma kapandı, tarım arazileri zarar gördü.  

Samsun'da sağanak sel ve heyelana yol açtı

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış sel ve heyelanlara yol açtı. İlçenin Aydınpınar, Yeşilyurt, Kösedik, Kuşkayası, Fındıklı ve Cerekli mahallerinde yol ve tarım arazilerinde zarar meydana geldi. 


Bazı mahalle yolları ulaşıma kapanırken, içme suyu hatları da hasar gördü. Belediye ekipleri kapalı mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalışma başlattı. 19 Mayıs Belediye Başkan Vekili Yusuf Aydın, sel bölgesinde incelemelerde bulundu. 

O ANLAR GÖRÜNTÜLENDİ

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde sağanak sonrası meydana gelen sel ve heyelanda, bazı ev ile iş yerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. Yollar ulaşıma kapanırken, tarım arazileri zarar gördü. Samsun Büyükşehir ve 19 Mayıs Belediyesi ekipleri, tıkanan menfezler ile kapanan yolları ulaşıma açmak için çalışma başlattı. İlçede meydana gelen sel, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.