GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-02-2021 15:36   Güncelleme : 26-02-2021 15:41

Samsun'da salgın masaya yatırıldı

Samsun'da Koronavirüs salgınının artması nedeniyle Samsun Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı. Vali Dağlı, toplantıda Koronavirüs denetimlerine taviz verilmeden devam edileceğini, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanların bu durumu istismar etmemelerini isterken, cenazelerde 30 kişi sınırının aşılmaması uyarısında da bulundu.

Samsun'da salgın masaya yatırıldı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında Koronavirüsün il genelindeki son durumunun görüşüldüğü toplantıda tedbirler, denetimler ve aşılama çalışmaları masaya yatırıldı.

Toplantıda Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında, markete gitmek, çiftçi kayıt belgesine sahip olmak gibi nedenlerle sağlanan muafiyetlerin istismar edilmesine müsaade edilmeyeceğini ve denetimlerin tavizsiz sürdürüleceğini vurgulayan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, vatandaşlara uyarıda bulunarak,  "Eş-dost, akraba, hasta ve taziye vb. ziyaretleri bir süre daha erteleyelim, cenazelerde 30 kişi sınırının aşılmamasına dikkat edelim. İlimizde yaşanan artışın önüne geçerek, yeniden örnek iller arasına girebilmek için tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum" dedi.

,PAZARLARA GİRİŞTE HES KODU ZORUNLULUĞU
Bu arada Samsun'un İlkadım Belediyesi de  sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hafta içi kurulan semt pazarlarında Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması başlattı ve bu konuda denetimlerini arttırdı.

SAMSUN HABER BHATTI