GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-09-2023 09:36   Güncelleme : 03-09-2023 10:29

Samsun'da sel! Yollar ırmağa döndü, araçlar sulara kapıldı

Samsun'da sabaha karşı başlayan ve aralıksız devam eden gök gürültülü sağanak yağışlar sele neden oldu. Yollar ırmağa döndü, araçlar sel sularına kapıldı. Ev ve işyerlerin alt katlarını su bastı. Bazı kişiler araçların üzerine çıkarak canlarını kurtardı. Sel nedeniyle ulaşımda büyük aksamalar oldu. Bazı yollar kapandı. Tramvay hatlarının sular altında kalması nedeniyle tüm seferler durduruldu.

Samsun'da sel! Yollar ırmağa döndü, araçlar sulara kapıldı

Samsun'da sabaha karşı 03.00 sıralarınbda başlayan ve saatler boyu aralıksız devam eden gök gürültülü sağanak yağış merkez ilçeler İlkadım, Canik ve Atakum'da  hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Samsun Haber Hattı'nın edindiği bilgilere göre; kentin çukur bölgelerindeki sokaklar adeta ırmağa andıran görüntüye büründü. İlkadım Saitbey Mahallesi Bağdat Caddesi'nde sel sularının şiddetiyle araçlar sürüklendi. Suların 30 santimetreyi aştığı yollarda zor durumda kalanlar araçların üzerine çıkarak yardım beklemek zorunda kaldı.

Adeta sel afeti yaşanan Samsun'da, 100. yıl Bulvarı Kilise Kavşağı'ındaki alt geçidi de sel suları doldurdu. Araçlarda mahsur kalan 4 kişi kurtarıldı. Sokakların ve caddelerin ırmak yatağı haline geldiği kentte Anıt Park da sular altında kaldı. Canik ilçesinde ise yine her sel de olduğu gibi bilindik görüntülere sahne oldu. Selden kapanan yollarda yine araçlar kaldı.  Samsun-Ordu karayolunda su yüksekliği araçların ilerlemesini engelledi. Bu nedenle burada da araçlar yollarda kaldı. Tramvay hatlarının sular altında kalması nedeniyle tüm seferler durduruldu.

Bu arada şiddetli yağışlar nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerlerin alt katlarını su bastı.  Sanayi sitelerindeki yollar da su altında kaldı.

Yağışların bir çok ilçede de etkili olduğu ve sele yolaçtığı belirtildi.