GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-09-2022 12:24

Samsun'da sıcaklık 11 derece artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklığının artacağı ve ülke genelinde çöl sıcaklıkların hakim olacağı belirtildi. Buna göre Samsun'da da hissedilen sıcaklık 11 derece birden artarak 35 dereceyi bulması bekleniyor.

Samsun'da sıcaklık 11 derece artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklanan son verilerine göre ülke genelinde sıcaklıklar Perşembe gününden itibaren artmaya başlayacak. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri çöl sıcaklıklar yurt genelinde etkili olacak. Samsun'da da hissedilen hava sıcaklığı 35 dereceyi görecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün Samsun geneli parçalı, kuzey kesimlerinin zaman zaman çok bulutlu, kıyı ve doğu kesimleri yerel sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar gündüz saatlerinde kuzeyli, akşam saatlerinden itibaren ise güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esecek.

ÇÖL SICAKLARI GELİYOR
Samsun'da  15-18 Eylül tarihlerinde çöl sıcaklıkları görülecek. Çarşamba günü 24 derece olan sıcaklık 11 derece kadar artacak. 15 Eylül Perşembe günü Samsun'da sıcaklık 26, 16 Eylül Cuma günü 34, 17 Eylül Cumartesi günü 31, 18 Eylül Pazar günü de 35 derece dolayında olacak.