ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 19-11-2019 18:40

Samsun'da silahlı çatışmanın failini havlayan köpek ele verdi

Samsun'un Alaçam ilçesinde silahlı kavgaya misilleme olarak işyerini basıp kurşun yağdırdıktan sonra kaçan şüphelilerden İbrahim T. metruk bir binaya saklandı. Ancak bina önündeki köpeklerin sürekli havlayarak tepki vermesi üzerine polis tarafından yakalanmaktan kurtulamadı.

Samsun'da silahlı çatışmanın failini havlayan köpek ele verdi

Samsun'un Alaçam ilçesinde 3 gün önce meydana gelen olayda 43 yaşındaki Uğur E., adliye önünde tartıştığı 45 yaşındaki İskender B.'yi silahla bacağına ateş ederek yaraladıktan sonra tutuklandı. Ancak tutuklanan zanlının ağabeyi 54 yaşındaki Hasan E., 34 yaşındaki İbrahim T. ile birlikte yaralının sahip olduğu birahaneyi basıp silahla rastgele ateş etti. 

Bu sırada birahanede çalışanların da karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Olayda Hasan E. bacağından yaralanırken, birgün önceki çatışmada hafif yaralanan İskender B. ile çalışanı 46 yaşındaki Kemal D. gözaltına alındı. Hasan E. ise hastaneye kaldırıldı. Silahlı çatışma sonrası İbrahim T. ise olay yerinden kaçtı. Çevrede araştırma yapan polis ekipleri, metruk bir binanın önünde sokak köpeklerinin sürekli havlayarak tepki vermesinden şüphelendi. Bu nedenle binada arama yapıldı ve kaçan zanlı İbrahim T.'de silahıyla birlikte yakalandıç Olayın failleri İbrahim T. ve Kemal D., polis merkezindeki işlemlerin ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Birahane sahibi İskender B. hakkında ise konutu terk etmemek ve elektronik kelepçe takılmak suretiyle adli kontrol hükümleri uygulandı.

SAMSUN HABER HATTI