GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-04-2020 15:30

Samsun'da sokak hayvanlarının fedakar dostu oldu

Samsun'da yaşamını sürdüren 2 çocuk annesi iş insanı Marina Mogutova Yavuz, koronavirüs günlerinde aç kalan sokak hayvanlarını besleyerek örnek bir davranış sergiledi.

Samsun'da sokak hayvanlarının fedakar dostu oldu

Samsun'da yaşayan Marina Mogutova Yavuz, koronavirüs salgınını önleme tedbirleri kapsamında uygulanan “Evde Kal” kampanyası nedeniyle yiyecek bulmada zorlanan sokak hayvanları için haftada 2 gün 150 paket yemek hazırlayıp can dostlarına dağıtıyor.

Samsun'un Tekkeköy ve Canik bölgesindeki sanayi sitelerine, ilkadım bölgesinde çevre yolu ile 2. Bulvar yolu arasına, Atakum'da ise  Altınkum, Çatalçam ve Taflan yol ile  deniz arasına sokak hayvanları için yiyecek bırakarak örnek bir çalışma ortaya koyan  Marina Mogutova Yavuz, "Koronavirüs salgını devam ettiği sürece sokak hayvanları aç kalacak, bu nedenle hafta da 2 gün yaptığım dağıtımı duyarlı insanların desteği ile 4 güne çıkaracağım. Ben görüyorum ki bu yardımı her geçen gün artan desteklerle daha çok yardımseverle bir araya gelerek kurumsal bir çalışma haline getireceğiz. Bu konuda Ilgili kamu kurumları ile de işbirliği yapacağız" dedi.

YAŞAMDAN DERSLER ÇIKARMALIYIZ
Mogutova, Ramazan'ın bolluk ve bereket ayı olduğunu da ifade ederek, "Projeler hazırlatıp sokak hayvanlarının başta beslenme, sağlık ve barınma sorununa elimizden geldiğince çözüm olacağız. Ayrıca korona günlerinde zaman geçirmek isteyen insanlar TV karşısında ya da sosyal ağlarda zaman geçirmeye çalışıyorlar.Yaşadığımız günlerden ders çıkarmalıyız. Ramazan ayı bolluk bereket ayıdır. İftar ve sahurdan artan yiyecek ve ekmekleri birleştirerek etrafımızdaki sokak hayvanlarına versek, hiç aç hayvan kalmaz. Böylece  ramazan ayının nimetleri ile sevap işlemiş oluruz" diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI