GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-02-2020 14:26

Samsun'da sokak köpekleri vurularak katledildi

Samsun'un Canik İlçesi Yılanlıdere Vadisi üzerindeki ormanlık alanda henüz kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından açılan ateş sonucu 5 sokak hayvanı katledildi. Bölgede yaşayan bazı sokak hayvanlarının ise yaralandığı ve hayseverler tarafından veterinere götürülerek tedavi edilmeye çalışıldığı belirtildi.

Samsun'da sokak köpekleri vurularak katledildi

Samsun'un Canik İlçesi Yılanlıdere Vadisi yolu üzerindeki ormanlık alanda hayırseverler tarafından beslenen çok sayıda sokak hayvanından 5'i 2 gün önce silahla ateş edilmesi sonucu katledildi. Bazı sokak hayvanları da tüfekten çıkan saçmalar nedeniyle yaralandı. Hayvanseverler tarafından yaralanan sahipsiz köpekler veterinere götürerek tedavi altına alındı. 

Çok sayıda köpeğin beslenme alanı olan bölgede sık sık  bu tür olayların meydana geldiğini belirten hayvaneverler, canavarca hisle köpeklerin katledilmesinin engellenmesini istedi. Son bir ay içinde saldırıların arttığına dikkat çeken hayvanseverler, sahipsiz köpeklerin bu bölgede aç kalmaması için belirli günlerde yiyecek bıraktıklarını da dile getirdi.

SAMSUN HABER HATTI