GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-11-2020 18:27   Güncelleme : 12-11-2020 18:27

Samsun'da sosyal mesafeli sabah sporu

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin spor yapmak isteyen vatandaşlar için düzenlediği sabah sporu etkinliği haftanın 5 günü, saat 07.30-09.00 arasında devam ediyor. Etkinlik sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenleniyor.

Samsun'da sosyal mesafeli sabah sporu

Spor yaparak sağlıklı bir hayat sürmek isteyen vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen, aerobik-fitness eğitmeni Calibe Soran’ın önderliğinde her sabah spor yapıyor.

Doğu Park'ta sosyal mesafe gözetilerek yapılan spor etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Sabahın erken saatlerinde temiz havayı değerlendirerek oksijen tazeleyen katılımcılar, aynı zamanda yeşilin ve mavinin büyülü ahengine tanıklık ediyor. Spor etkinliği havanın yağmurlu ve kapalı olması durumunda ise Amfitiyatro’ da gerçekleştiriliyor.

SPORLA BİRLİKTE EĞLENME FIRSATI
Katılımcılar grup halinde egzersiz hareketleri ile başladıkları sabah sporlarına yürüyüş, koşu, bisiklet gibi spor aktiviteleri ile devam ediyor. Faaliyetlerin müzik eşliğinde yapılması katılımcılara sporla birlikte eğlenme imkanıda sunuyor.

HAFTADA BEŞ GÜN SPOR
Salı, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar olmak üzere haftanın beş günü yapılan spor etkinliği saat 07.30'dan 09.00'a kadar sürüyor. Her yaş grubunun katıldığı spor etkinliklerine özellikle 50 ile 75 yaş arası vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

SAMSUN HABER HATTI