GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-04-2020 02:16

Samsun'da 'Sosyal Yardım' ödemeleri Pazar günü de devam edecek

Samsun'da PTT şubeleri önünde yaşanan yoğunluk nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında yapılan 1000 TL'lik yardım ödemelerinin elden ödenmesi devam ediyor. Samsun Valisi ödemelerin Pazar günü de devam edeceğini duyurdu.

Samsun'da 'Sosyal Yardım' ödemeleri Pazar günü de devam edecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında, "Düzenli Merkezi Sosyal Yardım"dan yararlanan ailelere  1000 TL'lik destek ödemeleri devam ediyor.

Daha önce PTT şubeleri önündeki yoğunluk nedeniyle elden teslim edilmesine karar verilen sosyal yardım ödemeleri  ihtiyaç sahiplerine polis, jandarma, bekçi ve PTT dağıtıcıları tarafından yapılıyor. Bu kapsamda Samsun'da şu ana kadar 15 bin 8 aileye ödemeler evlerinde teslim edildi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, sosyal yardım ödemelerinin Pazar günü de devam edeceğini açıkladı. Vali Kaymak, twitter'dan yaptığı açıklamada, "İlimizde 2 günde, 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' kapsamında 1.000 TL sosyal yardım ve 2022 sayılı Kanun kapsamında maaş alan 15.008 vatandaşımıza ödemeleri evlerinde teslim edilmiştir. Ödemeler yarında (Pazar) devam edecek olup en kısa zamanda bitirilmesi hedeflenmektedir" ifadelerinde bulundu.

SAMSUN HABER HATTI