GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-12-2022 14:42

Samsun'da spor kulüplerine 1 milyon 500 bin TL'lik destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine 1 milyon 500 bin TL'lik maddi yardımda bulundu.

Samsun'da spor kulüplerine 1 milyon 500 bin TL'lik destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kısıtlı imkanlarına rağmen önemli görev üstlenen amatör futbol kulüplerine 1 milyon lira maddi destek  de bulundu.

Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen "Futbolun Yıldızları" ödül gecesinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Büyükşehir Belediyesi olarak iyi bir ekiple, iyi bir yönetimle, bu işe gönül verenlerle beraber amatör sporu destekliyoruz. Biz istiyoruz ki Samsun’dan Türkiye’ye futbolcu yetiştirelim. Bu konuda amatör sporcularımıza gereken desteği vermeye her zaman hazırız. Futbol branşında faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimize 1.500.000 TL değerinde nakdi destek bulunduk. Bu desteğimiz her yıl artarak devam edecek" dedi. 

2 MİLYON 250 BİN TL OLACAK
Başkan Demir, "Enflasyona bakmadan önümüzdeki yılda amatör spor kulüplerine desteğimiz 2 milyon 250 bin TL olarak devam edecek. Bu şehirde yetişen, amatör kulüplerimizde eğitim alan çocuklarımızın bir gün dünya kupasında top koşturduğuna ve gol attığına şahit olacaksınız. Bunu asla unutmayın. Yaptığımız ve yapacağımız spor yatırımları ile Türkiye'de fark yaratmaya devam ediyoruz" diye konuştu.