SPOR
Giriş Tarihi : 29-11-2019 08:45

Samsun'da 'Sporun Enleri'ne ödül

Samsun'da 2019 yılında düzenlenen turnuvalarda başarılı olan sporcular düzenlenen törenle ödüllendirildi. Törende konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun ve Türkiye birinciliklerini kazanan sporculardan uluslararası başarıyı da hedeflemelerini istedi.

Samsun'da 'Sporun Enleri'ne ödül

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu'nda Samsun Amatör Ligi'nde 2019 yılında şampiyon olan takımlara ve amatör branşlarda Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nda başarı gösteren sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Törende ilk olarak konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Şener Aydın başarılı sporcuları kutladı. Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı konuşmasında, “Bu gece Dünya ve Avrupa'da derece yapan 20 sporcumuza ödül vereceğiz. Türkiye özel sporda ciddi bir mesafe kat etti. Samsun ilimizden uluslararası arenada 95 derece ve Türkiye'de 377 derece yapmış sporcumuz var. Bu anlamda Samsun için bir spor kentidir diyebiliriz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de yaptığı konuşmasında, “Samsun sporda bir markadır. Ama o markanın da özellikleri var. Kaza da hayatını kaybeden Samsunsporlu futbolcuları ve teknik futbol adamımız için Millet bahçesinde onların hatıralarını yaşatacağız. Samsun’da özellikle amatör futbolun hemen hemen her alandaki sporu çok yaygın ve etkin bir şekilde gençlerimize sunduğumuz bir alandır. Samsun şuanda Türkiye’de spor alt yapı noktasında en mükemmel şehirdir” ifadelerini kullandı.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise  konuşmasında, “Bizler sporda, sanatta, sanayide, bilimde, eğitimde ve sağlıkta her alanda iddialı olmak durumundayız. Bu iddialı ülkenin iddialı kenti Samsun ve iddialı Samsunun gençleri sizlersiniz. İlimizde her branşta müthiş salonlarımız var. Bu salonlar bizlere sorumluluk yüklüyor. Bu salonlarımızda uluslararası müsabakalarda kan rengini şehitlerimizden alan bayrağımızı göndere çektirecek, İstiklal Marşımızı bizden başkalarına da dinletecek gençler bekliyoruz. Samsun’a spor kenti özelliğini kazandıran sizlersiniz. Ben sporcu kardeşlerimden şunu bekliyorum. Öncelikle Samsun ve Türkiye birincilikleri daha sonra arkasından kendinize bir uluslararası başarıyı hedeflemelisiniz. Tabi ki futbol çok önemli bir branş ve Samsunspor bunların baş aktörüdür. İsteğimiz Samsunspor’un süper lige çıkarak kalıcı olmasıdır. Özel sporda şuan Türkiye bir atakta ve özel sporcularda başrolü Samsun çekiyor. Diğer spor alanlarında da bunu bekliyoruz” dedi.   

Konuşmaların ardından ödül almaya layık görülen sporculara ve kulüplere ödülleri ve kupaları Vali Osman Kaymak ve protokol üyeleri tarafından verildi. Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen törene, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve amatör spor kulüpleri başkanı ve sporcular katıldı.

SAMSUN HABER HATTI