GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-05-2020 02:54   Güncelleme : 18-05-2020 02:54

Samsun'da su kesintilerine SASKİ'den açıklama geldi!

Samsun'un bazı bölgelerinde plansız olarak su kesintileri meydana gelmesi üzerine, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (SASKİ) açıklama yapıldı. SASKİ'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, tarımsal sulamanın artmasının depolardaki su seviyesini düşürdüğü, bu nedenle bazı bölgelerde su sıkıntısı yaşandığı belirtilerek, suların tasarruflu kullanılması istendi.

Samsun'da su kesintilerine SASKİ'den açıklama geldi!

Koronavirüs salgını nedeniyle daha fazla su tüketiminin yaşandığı bu günlerde Samsun'un bazı bölgelerinde plansız olarak su kesintisi yaşanıyor. Bu durum tepki görürüken,  Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden (SASKİ) konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada  kesintilerin, aşırı sıcaklar ve tarımsal sulamanın artması nedeniyle depolardaki su seviyesinin düştüğü, bu nedenle plansız olarak kesintilerin söz konusu olduğu belirtildi.

İşte o açıklama:

"Aniden yükselen hava sıcaklıkları ve kırsal alanlarda yapılan tarımsal sulama, depolarımızdaki su seviyesinin düşmesine dolayısıyla da bazı bölgelerde su sıkıntısının yaşanmasına sebep olmaktadır. Kovid-19 ile mücadele ettiğimiz bu günlerde hayati öneme haiz Su'yumuzu israf etmeden tasarruflu bir şekilde kullanalım. Duyarlılığınız için Teşekkürler."

SAMSUN HABER HATTI