GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-04-2020 14:59   Güncelleme : 11-04-2020 16:09

Samsun'da tarihi gün! 20 yıl sonra bir ilk yaşandı

Tam 20 yıl önce genel nüfus sayımında konulan sokağa çıkma yasağının koronavirüs salgını nedeniyle tekrar uygulanması nedeniyle Samsun güne sessiz uyandı. 20 yıl sonra bir ilkin yaşandığı Samsun'da cadde ve sokaklar sessizliğe büründü. Samsun Valisi Osman Kaymak ise yasakla ilgili alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Samsun'da tarihi gün! 20 yıl sonra bir ilk yaşandı

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağının ilan edildiği 31 il ile birlikte Samsun da sessiz bir güne uyandı. 20 yıl sonra tarihi bir gün yaşayan Samsun'da cadde ve sokaklar adeta sessizliğe büründü. 

Polis ekipleri önemli kavşaklarda kontrol noktaları oluştururken,  Samsun Valisi Osman Kaymak da bölgelerde alınan tedbirleri yerinde inceledi. Samsun'a giriş çıkış ve uygulama noktalarından son bilgileri alan Vali Osman Kaymak,  2 günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Koronavirüsle mücadelede kısa zamanda sonuç almak istiyorsak, vatandaşlarımızın alınan tedbirlere harfiyen uyması gerekiyor" dedi.

HASTA SAYISI AZ

Vali Kaymak, Samsun'da koronavirüsten dolayı yoğun bakım ve entübe hasta sayısının diğer illere oranla az olduğunu, ancak vatandaşların bir başkasının ölümüne sebep olacağı düşüncesiyle sabırla evde kalmalarını da istedi. Vali Kaymak, sokağa çıkma öncesinde yaşanan yoğunlukla ilgili olarak da, "İnsanlarımız panikle marketlere ve bakkallara koştu ancak gece yarısından sonra kentimiz tam bir sessizliğe büründü" dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için açık olan esnafları da ziyaret etti.

SAMSUN HABER HATTI