ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 26-06-2020 09:47   Güncelleme : 26-06-2020 09:47

Samsun'da 'Tefeci' operasyonuna 6 tutuklama

Samsun'un Çarşamba ilçesinde polisin yaptığı 'Tefeci' operasyonunda gözaltına alınan 20 şüpheliden 6'sı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Samsun'da 'Tefeci' operasyonuna 6 tutuklama

Samsun'un Çarşamba İlçesinde tefecilik suç soruşturması kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM), Narkotik, Asayiş, Çevik Kuvvet, Özel Harekat ve Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 5 gün önce  operasyon düzenlendi.

Tespit edilen adreslere eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda 18 kişi, bu kişilerle bağlantılı olan 2 kişi de İstanbul ve Bursa'da ele geçirildi. Adreslerde yapılan aramalarda ise  5 adet değişik çaplarda ruhsatsız tabanca, 7 adet ruhsatsız tüfek, 2 adet kurusıkı tabanca, 288 adet değişik çaplarda tabanca fişeği, 37 adet tüfek kartuşu, 43 bin TL dosya kapsamında değerlendirilen para,  3 gram esrar, 6136 SKM kapsamında 1 adet kılıç ve 1 adet şiş, çok sayıda çek, senet, ajanda ve noter devir evrakları ele geçirildi. 

Gözaltına alınan şüphelilerden 8'i ifadelerin alınmasından sonra serbest bırakıldı. Adliyeye sevkedilen 12 kişiden  H.E., A.M., K.M. Ş.M., S.M. ve E.Y. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konulurken, 6 şüpheli ise serbest bırakıldı. 

SAMSUN HABER HATTI