GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2020 12:22

Samsun'da 'Teleferik' bakıma alındı

Samsun'da, Batıpark ile Amisos Tepesi arasında çalışan teleferik sistemi bakım çalışması nedeniyle hizmete kapatıldı.

Samsun'da 'Teleferik' bakıma alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı SAMULAŞ tarafından işletilen İlkadım İlçesi Baruthane Mahallesi’nde Teleferik tesisi bakıma alınması nedeniyle 27 gün boyunca hizmete kapatıldı. 

SAMULAŞ, Batıpark ile Amisos Tepesi arasında çalışan 323 metre uzunluğundaki teleferiğin yaz dönemi öncesi 9 Mart 2020 - 4 Nisan 2020 tarihleri arasında bakıma alınacağını sosyal medya hesabından duyurdu. 

Teleferik hizmetinin bu tarihler arasında kapalı olacağını bildiren SAMULAŞ açıklamasında, "Yapılacak olan bakım çalışmalarında, alt ve üst istasyonlardaki hidrolik ve mekanik sistemlerin ağır bakımları ile birlikte taşıyıcı direklerdeki makara grupları ve hareketli ekipmanlar bakımdan geçirilecek. Alt ve üst istasyonlarda fiziki düzenlemeler yapılacak. Teleferik kabinlerinin kontrolleri ve bakımları tamamlandıktan sonra giydirmeleri yapılacak. Yapılacak çalışmalarda hedeflenen, yaz döneminde şehrimizi ziyaret edecek olan yerli ve yabancı turistler ile birlikte sevgili Samsun halkına güvenli bir hizmet vermeyi sağlamak olacaktır." ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI