ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 09-04-2020 17:20

Samsun'da testereli vahşetin sanığına müebbet istendi

Samsun'un İlkadım İlçesinde Irak Uyruklu Kareem Jabbar Salman Al Zabara'yı parası için öldürdükten sonra vahşice testere ile parçalayarak çöp konteynerlerine atan Rabah Hasan S.S hakkında düzenlenen iddianamede müebbet hapsi istendi.

Samsun'da testereli vahşetin sanığına müebbet istendi

Samsun'un İlkadım ilçesinde 12 Ocak günü meydana gelen olayda, 37 yaşındaki Rabah Hasan S.S, başına sert bir cisim ile vurarak öldürdüğü 59 yaşındaki Kareem Jabbar Salman Al Zabara'nın cesedini yoketmek için testere ile parçalara ayırıp Reşadiye Mahallesi'ndeki çöp konteynerlerine poşetler halinde atttı.  Vücut parçalarının belediye temizlik işçileri tarafından  bulunması üzerine de geniş çağlı soruşturma başlatıldı.

Araştırmalar sonunda cinayet sanığı olarak yakalanan Rabah Hasan S.S ifadesinde, Kareem Jabbar Salman Al Zabara ile olaydan 2 ay önce tanıştığını, bankada parası olduğunu öğrendiğini, yaptığı plan doğrultusunda Fatih Mahallesi'ndeki evine davet ettikten sonra başına sert bir cisimle vurarak öldürdüğünü söyledi. Daha sonra testere ile  evin banyosunda parçalara ayırdığı cesedi 2 ayrı konteynere attığını öne süren zanlı, öldürdüğü kişinin bankada bulunan 200 bin TL'sini ATM'den azar azar çektiğini de ileri sürdü.

Rabah Hasan S.S tutuklanırken, Kareem Jabbar Salman Al Zabara'nın cenazesi, sahiplenen olmadığı için kimsesizler mezarlığında defnedildi.

MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ
Bu arada Samsun Cumhuriyet Savcılığı cinayeti işleyen Rabah Hasan S.S hakkında 'Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianamede Rabah Hasan S.S.'ye yardımcı oldukları ileri sürülen 11 şüpheli de yeraldı. 

SAMSUN HABER HATTI