ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 01-07-2020 16:50   Güncelleme : 01-07-2020 16:50

Samsun'da testereli vahşetin sanığına müebbet verildi

Samsun'un İlkadım İlçesinde Irak Uyruklu Kareem Jabbar Salman Al Zabara'yı parası için öldürdükten sonra vahşice testere ile parçalayarak çöp konteynerlerine atan Rabah Hasan S.S müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da testereli vahşetin sanığına müebbet verildi

Samsun'un İlkadım ilçesinde 12 Ocak günü meydana gelen vahşi olayda, 37 yaşındaki Rabah Hasan S.S, 59 yaşındaki Kareem Jabbar Salman Al Zabara'yı başına sert bir cisim ile vurarak öldürdü, ardından da cesedi yoketmek için testere ile parçalara ayırıp Reşadiye Mahallesi'ndeki çöp konteynerlerine poşetler halinde atttı.  Vücut parçalarının belediye temizlik işçileri tarafından  bulunması üzerine de geniş çağlı soruşturma başlatıldı.

Araştırmalar sonunda cinayet sanığı olarak yakalanan Rabah Hasan S.S ifadesinde, Kareem Jabbar Salman Al Zabara ile olaydan 2 ay önce tanıştığını, bankada parası olduğunu öğrendiğini, yaptığı plan doğrultusunda Fatih Mahallesi'ndeki evine davet ettikten sonra başına sert bir cisimle vurarak öldürdüğünü söyledi. Daha sonra testere ile  evin banyosunda parçalara ayırdığı cesedi 2 ayrı konteynere attığını öne süren zanlı, öldürdüğü kişinin bankada bulunan 200 bin TL'sini ATM'den azar azar çektiğini de belirtti.

Rabah Hasan S.S tutuklanırken, Kareem Jabbar Salman Al Zabara'nın cenazesi, sahiplenen olmadığı için kimsesizler mezarlığında defnedildi.

MÜEBBET VERİLDİ
samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Canavarca hisle tasarlayarak adam öldürmek' suçundan yargılanan Rabah Hasan S.S, karar duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edildi. 

SAMSUN HABER HATTI