GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-09-2022 00:12

Samsun'da TIR'dan yola mazot aktı, 23 araç birbirine girdi

Samsun'da, Ordu-Ankara bağlantı yolunda TIR'dan akan mazotun asfaltı kayganlaştırması nedeniyle 23 araç birbirine girdi. Zincirleme kazada 21 kişi yaralandı. Yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı açıklandı.

Samsun'da TIR'dan yola mazot aktı, 23 araç birbirine girdi

Samsun'un İlkadım İlçesinden geçen, Ordu-Ankara bağlantısını sağlayan Çevre Yolu'nda bir TIR'ın deposundan yola mazot aktı. Bir anda kayganlaşan asfalt zeminde hızla seyreden araçlar kayarak birbirlerine çarptı. Meydana gelen zincirleme kazada 23 araç birbirine girdi. 

Korkunç kazada bazı sürücüler ve yolcular araçlarında sıkıştı. Olay yerine çok sayıda ambulans, sağlık görevlileri, itfaiye, Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) bağlı Arama ve Kurtarma ekipleri ve polis sevk edildi.BYolun trafiğe kapanması nedeniyle kilometrelerce uzunluğunda konvoy oluştu. Kazada yaralanan 21 kişi çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. 

YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK
Kaza alanında incelemelerde bulunan Samsun Valisi Zülkif Dağlı, yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı açıkladı. 23 aracın karıştığı kazanın Ordu istikametine giden bir TIR'dan yola mazot akarak kayganlaştırmasıyla meydana geldiğini belirten Vali Dağlı, yaralanan ve hastaneye kaldırılan 21 kişiden bazılarının taburcu olduğunu, yolun temizlenerek trafiğe açıldığını da söyledi.