GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-04-2020 02:28   Güncelleme : 04-04-2020 16:39

Samsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacak

Samsun'da Cumartesi gününden itibaren toplu taşıma araçlarına yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun’daki tüm toplu taşıma araçlarında yolcuların maske takması zorunlu hale getirilmiştir" açıklamasında bulundu.

Samsun'da toplu taşıma araçlarına maskesiz yolcu alınmayacak

Koronavirüs tedbirleri kapsamında aralarında Samsun'un da bulunduğu 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta havadan, karadan ve denizden giriş çıkışlara kapatılmasından sonra  Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş bünyesindeki  hafif raylı sistem araçları ve otobüsleri kullanan yolculara da maske takma zorunluluğu getirildi.

Cumartesi gününden itibaren yüzünde maskesi olmayan yolcuların toplu taşıma araçlarına alınmayacağı belirtilirken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Koronavirüs tedbirler kapsamında 4 Nisan 2020’den itibaren Samsun’daki tüm toplu taşıma araçlarında yolcuların maske takması zorunlu hale getirilmiştir. Hem kendi hem de sevdiklerimizin sağlığı için kurallara lütfen uyalım" ifadelerine yer verdi.

SAMSUN HABER HATTI