GENEL
Giriş Tarihi : 22-02-2023 16:41

Samsun'da 'Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde ücretsiz internet dönemi

Samsun'da Aralık ayı sonunda hizmete giren 'İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde yolculara ücretsiz internet hizmeti verilmeye başlandı.

Samsun'da 'Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde ücretsiz internet dönemi

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve vatandaşların tek bir araçla ilçeden şehir merkezine, şehir merkezinden de ilçelere ulaşmasını sağlayan "İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi"nde ücretsiz internet dönemi başladı. Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, başta meydan ve parklar olmak üzere diğer tüm sosyal alanlarda da ücretsiz intetnet verilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

420 DAKİKALIK KULLANIM İMKANI
'İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’nde ücretsiz erişim hizmetinden faydalanmak isteyen yolcular, cep telefonlarının mobil erişim ağlarında otomatik olarak gözüken ‘SBB Wi-Fi’ bağlantısına telefon numarasını yazacak. Ardından mesaj olarak gelen onay kodunu açılan pencereye ekleyerek bağlantı işlemini gerçekleştirecek. Her kullanıcıya kesintisiz 420 dakikalık kullanım imkanı sunulan internete ise isteyen herkes girebilecek.

İLÇELERDEN GELEN VATANDAŞLAR İÇİN ÜCRETSİZ ERİŞİM
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  “Hergün yüzlerce vatandaşımız İlçe Toplu Ulaşım Transfer Merkezi’ne geliyor. Geliş - gidişlerde burada zaman geçiriyorlar. Burada artık bulundukları süre içerisinde ücretsiz olarak internete erişebilecekler. Vatandaşlarımızın her alandaki tüm ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ücretsiz internet erişimi ile başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bu alandaki ihtiyacını karşılamış olacağız” dedi.