GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-11-2022 14:01

Samsun'da tramvay güzergahında temizlik

Samsun Büyükşehir Belediyesi, tramvayların seyahat güvenliğini tehlikeye düşürecek otları temizlemek için çalışma başlattı. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmada uzayan ağaç dalları kesilerek büyüyen otlar temizlendi.

Samsun'da tramvay güzergahında temizlik

Şehir içi toplu taşımacılığında büyük öneme sahip tramvaylar, yolcuların güvenli ulaşım konforunda ilk sırada yer alıyor. SAMULAŞ tarafından işletilen hafif raylı sistem, Tekkeköy - OMÜ Yurtlar arasında günde ortalama 100 bin kişiye hizmet veriyor. Üstün teknolojik altyapısıyla vatandaşlara sağlıklı ve düzenli toplu ulaşım hizmeti veren tramvayların seyahat güvenliği için güzergah üzerinde periyodik temizlik çalışması yapan Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, bu kez hattı tehlikeye düşüren ağaç dallarını kesti. 

Başlatılan çalışma kapsamında Fener-Eğitim Fakültesi arasında Baruthane mevkiindeki ağaçları gece yarısı asansörlü merdivenlere çıkarak budayan ekipler, vatmanların görüş açısını daraltan otları da temizledi. Buradaki çalışmanın tamamlanmasının ardından ekipler, ardından istasyonlar arasındaki yeşil alanları kontrol edip otları temizleyerek, güzergahın güvenliğini artıracak.