GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-02-2020 11:09

Samsun'da tur işletmeleri yakın takipte

Samsun Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu tarafından, İl merkezi ve ilçelerdeki seyahat acentacılığı faaliyeti yürüten işletmelere yönelik denetimler arttırıldı. Özellikle Ladik İlçesi Akdağ Mevkii’nde turlara katılanların güvenliği ve hak kaybına uğramamaları için denetimler bu bölgede sıklaştırıldı.

 Samsun'da tur işletmeleri yakın takipte

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, bakanlığın 1618 sayılı "Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu"na göre, Seyahat Acentaları Yönetmeliği kapsamında  faaliyet gösteren acentalara yönelik denetimlerini sürdürüyor. Bu doğrultuda şehir içi ve şehir dışından yapılan turlar denetim altına alınırken, özellikle Ladik İlçesi Akdağ Mevkii’nde, turlara katılan vatandaşların güvenliği ve hak kaybına uğramamaları, haksız rekabetin önüne geçilerek belgeli seyahat acentalarının mağduriyetinin önlenmesi  yönünde çalışmalar yapılıyor.

Bu arada,İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,  yapılacak ve düzenlenecek tüm tur ve gezi organizasyonlarının Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli acentalar aracılığı ile planlanması, gezi ve turlarda kullanılan araçların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın "Karayolu Taşıma Yönetmeliğine" uygun olmasına dikkat edilmesi istendi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA