GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-05-2023 19:06

Samsun'da Türk Yıldızları ve Solo Türk'ten '19 Mayıs' gösterisi

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları ve Solo Türk, gösteri uçuşu yaptı. Binlerce kişi gösteriyi nefeslerini tutarak izledi.

Samsun'da Türk Yıldızları ve Solo Türk'ten '19 Mayıs' gösterisi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşının Milli Mücadele'yi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının 104'üncü yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı kapsamında  Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları ve Solo Türk kent semalarında muhteşem bir gösteri sundu.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu akrotimi Türk Yıldızları ve Solo Türk'ün gösterisini Doğu Park alanını dolduran binlerce kişi nefesini tutarak izledi. Akrobası timinin gökyüzünde heyecan dolu akrobasi hareketleri gururlandırdı. Özellikle Türk Hava Kuvvetleri'nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağı ile Solo Türk ekibinin alçak uçuşu sırasında oluşan yüksek ses ise izleyenleri heyecanlandırdı.  Türk Yıldızları ve Solo Türk ekibi gösterileriyle büyük alkış topladı.

Gözteri öncesinde ise Sahil Güvenlik helikopteri gösteri uçuşu yaptı.