GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-09-2020 18:35   Güncelleme : 23-09-2020 18:35

Samsun'da 'Ulusal Herkes için Spor ve Sağlık Günleri' etkinliği

Samsun'da Gençlik Spor Bakanlığı tarafından Avrupa Spor Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak "Ulusal Herkes için Spor ve Sağlık Günleri" etkinliği gerçekleştirildi.

Samsun'da 'Ulusal Herkes için Spor ve Sağlık Günleri' etkinliği

Samsun'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında 23-30 Eylül 2020 tarihleri arasında 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri’ açılış programı Samsun’da Bandırma Vapuru Müzesi’nin önündeki alanda yapıldı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  canlı yayın ile bağlantı yaparak gerçekleştirilen ‘Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri’ etkinliğinde yaptığı konuşmada, Samsun'un spor şehri olduğunu vurgulayarak, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'umuza çıktığı Bandırma Vapurunun önünde gençlerimizle birlikte Avrupa Spor Haftası etkinliklerini başlatıyoruz. Kitlelere sporun yaygınlaştırılması bağlamında hep birlikte el ele birlik ve beraberlik içinde çalışarak güzel eserlere ve güzel şampiyonalara imza atacağız inşallah" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de  spor altyapısı bakımından kentin Türkiye’nin en iyi şehirlerinden biri olduğunu belirterek, sporun insan sağlığı açısından etkisine değindi. Başkan Demir, “Tesis noktasında daha önce Gençlik ve Spor Bakanlığı yapan Samsun milletvekillerimiz, şehrimizi çok güzel bir yere taşıdı. Yakın geçmişte de çok önemli bir olimpiyata ev sahipliği yaptık.  Samsun, spora yatkın gençliği ve halkıyla başarılı sporcular çıkaran bir şehirdir. Tüm gençlerimizi şimdiden tebrik ediyorum. Gelecek yıl için de çok önemli projeler ve programlar hazırlıyoruz. Yerel yönetimler noktasında bakanlığımızın tüm faaliyetlerinde işbirliği sağlayacak yeni projelerimiz var.  İnşallah bunları hayata geçirdiğimizde de spor noktasında çok daha iyi hale geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Programda, kurulan spor alanlarında golf, masa tenisi oynandı.

SAMSUN HABER HATTI