GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-01-2020 15:37

Samsun'da uyuşturucu yuvası metruk binalar yıkılıyor

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde uyuşturucu madde bağımlıların yuvası haline gelen metruk binalar belediye tarafından yıkılıyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçedeki metruk binaların yıl sonuna kadar tamamen yıkılmış olacağını söyledi.

Samsun'da uyuşturucu yuvası metruk binalar yıkılıyor

Samsun'un merkez İlkadım İlçesi'nde, insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan, başta uyuşturucu olmak üzere zararlı maddelerin kullanımına, gizlenmesine ve bu maddelerin kaçakçılığının yapılması gibi amaçlarla kullanılan metruk binaların yıkımı yıl sonuna kadar tamamlanacak.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçede bu tür binaların yıkımının devam ettiğini belirterek, "Metruk yapılar çeşitli nedenlerden dolayı sokaklarda kalanlar ve uyuşturucu madde bağımlılarının barınağı haline gelebiliyor. Bu da alışkanlık haline gelerek sosyal bir sorun oluşturuyor. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumun tüm kesiminin emniyet ve sağlığını tehdit eden metruk yapılar yıl sonuna kadar yıkmayı hedefledik. Bu binaların hiç biri çocuklarımızın, gençlerimizin ya da herhangi bir vatandaşımızın can güvenliği ve sağlığından daha değerli değil. Vatandaşlar, şehircilik anlayışına ters düşen, çevre kirliliğine sebep olan ve yanlış amaçlar için kullanılan metruk binaları belediyeye bildirmelerini istiyorum" ded.

SAMSUN HABER HATTI