GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-11-2020 19:17   Güncelleme : 18-11-2020 19:17

Samsun'da Vahşet! Yavru köpeğin patilerini kestiler

Samsun'da henüz 3,5 yaşındaki yavru köpeğin ön iki patisi önce kırıldı, ardından bıçakla kesildi. Acı içinde kıvranan köpeğin bu durumu Hayvan Hakları Federasyonu'na (HAYTAP) ihbar edildi. Köpek tedavi altına alındı.

Samsun'da Vahşet! Yavru köpeğin patilerini kestiler

Samsun'daki tüyler ürperten olay, Havza İlçesi Memduhiye Mahallesi'nde meydana geldi. Hayvan Hakları Federasyonu'nun (HAYTAP) sosyal medya hesabından paylaşılan bilgilere göre, yaşlı bir kişiye ait olan 3,5 yaşındaki yavru köpeğin ön iki patisi, komşusu tarafından 'tavuklarına zarar veriyor' denilerek kırıldı. Köpeğin sahibi de veterinere götürmediği hayvanın bacaklarını kestirip koli bandıyla sardı. Ancak acılar içindeki hayvanın bu durumuna daha fazla dayanamayan vatandaşlar konuyu Hayvan Hakları Federasyonu'na (HAYTAP) bildirdi.

Ardından HAYTAP tarafından yönlendirilen Samsun temsilciliği görevlileri,  sahibinden aldıkları köpeği Samsun'un Atakum İlçesi'ndeki  özel bir hayvan kliniğine getirdi. Burada tedavi altına alınan ve ön iki bacağı dirseklerinin üzerinden kesilmesi nedeniyle protez takma şansı bulunmayan köpeğe tekerlekli yürüteç ile hayatına devam etmesinin sağlanacağı belirtildi. 

Bu arada HAYTAP tarafından köpeği bu hale getirenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI